Budowa parkingu przy ul. Polnej w Wasilkowie wraz z dostosowaniem przestrzeni do handlu.
Zapytanie ofertowe
na Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (w skrócie PFU) dla zadania inwestycyjnego polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych dla zadania pt.: Budowa parkingu przy ul. Polnej w Wasilkowie wraz z dostosowaniem przestrzeni do handlu.
I. ZAMAWIAJĄCY
Gmina Wasilków z siedzibą ul. Białostocka 7, 16-010 Wasilków
NIP 966 210 43 41, REGON 050659183
tel. (85) 718 54 00
e-mail: kancelaria@wasilkow.pl
II. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego
(dalej PFU) wraz z szacunkowym kosztem budowy na potrzeby zadania „Budowa parkingu przy ul. Polnej w Wasilkowie wraz z dostosowaniem przestrzeni do handlu”
Program funkcjonalno-użytkowy będzie służył do przeprowadzenia postępowania dla wyboru wykonawcy prac projektowych i robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj. Program będzie służył do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych, robót budowlanych oraz do przygotowania oferty.
1. Lokalizacja inwestycji.
Wasilków, dz. nr ew. 2619/17 oraz część dz. nr 2619/21 oraz część dz. nr 2619/10 obręb Wasilków.
2. Stan istniejący.
Wyżej wymieniony teren jest w większości terenem zielonym nieurządzonym, na którym znajdują się:
- parking z wjazdem od ul Kościelnej przy Kościele Rzymskokatolickim pw. Przemienienia Pańskiego,
- usługi bankowe (dzierżawa 150 m2w dz. nr 1619/17).
Ponadto na przyległym terenie:
- znajduję się Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Augusta w Wasilkowie;
- zaprojektowana jest pływalnia miejska;
- znajduję się cmentarz rzymskokatolicki przykościelny znajdujący się w ewidencji zabytków.
3. Zakres prac:
Opracowanie PFU przy uwzględnieniu:
3.1. Budowie 40 ogólnodostępnych miejsc parkingowych.
3.2. Oświetlenie i monitoring terenu.
3.3. Budowa ścieżki rowerowej lub ciągu pieszo-rowerowego do szkoły od ul Polnej.
3.4. Budowa parkingu rowerowego przy szkole.
3.5. Budowa kiss and ride.
3.6. Budowa ciągów komunikacyjnych dla samochodów od ul. Kościelnej oraz od ul. Polnej.
3.7. Budowa ciągów pieszych (dojścia do szkoły), bezpieczne przejącia.
3.8. Zaprojektowanie przestrzeni handlowej wzdłuż ul Polnej.
3.9. Budowę odwodnienia terenu.
Ponadto należy uwzględnić :
3.10.wykonanie projektu zagospodarowania terenu wraz z dokumentacją projektową oraz pełnieniem nadzoru autorskiego, uzyskanie pozwolenia na budowę, a także innych niezbędnych pozwoleń, opinii oraz ekspertyz o ile będą wymagane;
3.11. wykonanie wszystkich niezbędnych robót, instalacji oraz urządzeń oraz opracowań celem sprawnego funkcjonowania obiektu;
3.12. wykonanie nowych przyłączy instalacyjnych (w razie konieczności),
3.13. należy przewidzieć inne elementy wynikające z wymogów prawnych,
3.14. inwentaryzacji budowlanej,
3.15. koncepcji projektowej (minimum dwóch),
3.16. projektu Budowlanego (Projekt Architektoniczno-Budowlany (z podziałem na branże), Projekt Zagospodarowania terenu, mapa do celów projektowych (uzyskanie mapy do celów projektowych oznacza, że poza aktualną warstwą sytuacyjno-wysokościową i uzbrojeniem terenu, mapa powinna zawierać wskazanie punktów osnowy geodezyjnej w obszarze projektowania lub najbliżej położone względem przedmiotowego obiektu).
3.17. informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
3.18. projektu Wykonawczego (z podziałem na branże – uszczegółowienie projektu budowlanego),
3.19. specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
3.20. przedmiarów robót (z podziałem na branże),
3.21. kosztorysów inwestorskich (z podziałem na branże),
3.22. niezbędnych uzgodnień, opinii, warunków, projektów itp. (w tym z gestorami sieci)
3.23. uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych (w tym: decyzja lokalizacji inwestycji celu publicznego i/lub decyzja pozwolenia na budowę), uzyskanie pozwolenia na budowę,
3.24. innych opracowań w razie konieczności: (np. inwentaryzację zieleni, oszacowanie ilości i wartości materiału roślinnego przez rzeczoznawcę wraz z podaniem jego przeznaczenia oraz uzyskanie pozwolenia na wycinkę drzew i krzewów w przypadku konieczności dokonania wycinki drzew i krzewów),
3.25. w zakresie instalacji zewnętrznych należy przewidzieć w szczególności opracowanie projektów instalacji:
- elektrycznej (oświetlenie),
- sanitarnej (odwodnienie),
oraz pozostałych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całej inwestycji
w zależności od potrzeb i uzgodnień z Zamawiającym.
Zamawiający zakłada, że Wykonawca programu powinien opracować w pierwszej kolejności
projekt koncepcyjny do uzgodnienia z Zamawiającym, a dopiero później ostateczny Program
Funkcjonalno-Użytkowy oraz będzie zobowiązany do uzyskania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych warunków technicznych, uzgodnień i decyzji.
III. WYMAGANIA DODATKOWE.
1. Program Funkcjonalno-Użytkowy należy opracować zgodnie z instrukcją zawartą
w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i technologii z dna 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021r, poz. 2454).
2. Program Funkcjonalno-Użytkowy powinien zawierać szacunkową wycenę prac projektowych i robót budowlanych planowanej modernizacji, będącą podstawą do wszczęcia przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj” wg. procedur Zamówień Publicznych dla w/w inwestycji.
3. Wykonawca zobowiązany jest do opisywania proponowanych materiałów, urządzeń, wyrobów, produktów i technologii za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, wymiary, kolorystykę, strukturę, rodzaj.
4. Program Funkcjonalno-Użytkowy zostanie przekazany przez Wykonawcę Zamawiającemu w formie papierowej w liczbie 2 egzemplarzy oraz w postaci elektronicznej na płycie CD -1 egzemplarz z wszystkimi załącznikami
5. Wykonawca przeniesie na Zmawiającego całość majątkowych praw autorskich do dokumentacji, o której mowa powyżej, na wszystkich polach eksploatacji wymienionych w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2022 r., poz. 2509), w tym także prawo do zezwolenia na wykonywanie zależnych praw autorskich z chwilą zapłaty wynagrodzenia za przedmiot zamówienia.
6. Wizja lokalna – zaleca się, aby każdy z wykonawców dokonał wizji lokalnej celem sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem usług będących przedmiotem zamówienia oraz celem uzyskania dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do przygotowania oferty, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy; koszt wizji lokalnej poniesie Wykonawca.
7. Wykonawca zobligowany jest do ścisłej współpracy z Zamawiającym w zakresie przygotowywanego Programu Funkcjonalno-Użytkowego – wszystkie zaproponowane rozwiązania i narzucone minimalne wymagania doboru materiałów, urządzeń i zakresu robót bezwzględnie musi zaakceptować Zamawiający.
8. Wykonawca PFU, po sporządzeniu i przekazaniu opracowania Zamawiającemu, zapewni wsparcie techniczne Zamawiającego na etapie realizacji inwestycji w zakresie jego zgodności z PFU, a także na wniosek Zamawiającego – wyjaśni w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotyczących rozwiązań zawartych w PFU oraz oceni możliwości zastosowania zamiennych materiałów lub technologii robót.
9. Opracowany program Funkcjonalno-Użytkowy będzie służył do przeprowadzenia czynności przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
10. Wykonawca zobowiązany będzie do niezwłocznego udzielenia Zamawiającemu wyjaśnień odnośnie PFU objętej przedmiotem niniejszej umowy – na etapie organizowania przetargu na wybór wykonawcy oraz w trakcie trwania procedury przetargowej tzn. udzielania odpowiedzi na pytania oferentów – dotyczących PFU nie później niż w terminie 3 dni roboczych od przekazania ich Wykonawcy.
11. Kompletny przedmiot zamówienia powinien zostać sporządzony przez osobę (min. jedną) posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej: hydrotechnicznej na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 725 ze zm.) lub odpowiadające im równoważne uprawnienia nadane na podstawie przepisów wcześniejszych oraz ważne zaświadczenie o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego inżynierów.
IV. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji w terminie 60 dni od dnia podpisania umowy.
IV.OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT
1. Wymagania podstawowe.
2) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
3) Oferta musi być podpisana przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
4) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
5) Nie dopuszcza się złożenia oferty częściowej.
6) Wykonawca posiada uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
7) zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał wiedzę i doświadczenie umożliwiające
wykonanie usługi, tj. udokumentował opracowanie w ostatnich 3 latach minimum 2
Programów Funkcjonalno-Użytkowych
2. Forma oferty.
1) Oferta musi być sporządzona w języku polskim, mieć formę pisemną, z wykorzystaniem formularzy stanowiących załączniki do niniejszego zapytania ofertowego.
2) Oferta zawiera uzupełniony i podpisany formularz ofertowy załącznik nr 1
V. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT
1. Oferty należy złożyć na adres e-mail: kancelaria@wasilkow.pl lub w siedzibie Zamawiającego
Urząd Miejski w Wasilkowie ul. Białostocka 7, 16-010 Wasilków do dnia 24.03.2025 r. do godz. 13:00.
VI. INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH
1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia o wyniku postępowania.
2. Zamawiający zawrze umowę z wybranym Wykonawcą po przekazaniu zawiadomienia
o wyborze Wykonawcy, ale nie później niż w terminie związania ofertą.
3. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający wybierze kolejną ofertę najkorzystniejszą spośród złożonych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny.
4. Do prowadzonego postępowania nie przysługują Wykonawcom środki ochrony prawnej określone w przepisach Ustawy Prawo zamówień publicznych tj. odwołanie, skarga.
5. Niniejsze postępowania prowadzone jest na zasadach opartych na wewnętrznych uregulowaniach organizacyjnych Zamawiającego. Nie mają w tym przypadku zastosowania przepisy Ustawy Prawo zamówień publicznych.
VII. KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych - RODO), (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 roku, str.1) informuje się, że:
1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Gmina Wasilków z siedzibą w Wasilkowie przy ul. Białostockiej 7, 16-010 Wasilków, zwany administratorem.
2. Kontakt z inspektorem ochrony danych jest możliwy pod adresem e-mail: iod(at)wasilkow.pl
3. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „c” ogólnego rozporządzenia o ochronie danych w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
4. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych oraz przez czas określony dla poszczególnych symboli kategorii archiwalnej, którym oznaczona jest dokumentacja zgromadzona w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. z 2011 r., Nr 14, poz. 67).
5. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty przewidziane w przepisach prawa.
6. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest obowiązkowe. W przypadku niepodania danych nie będzie możliwe podpisanie umowy w przypadku wyboru złożonej przez Pana/Panią oferty.
7. Posiada Pani/Pan prawo do:
a) dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
c) żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
d) wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM ZNACZENIA TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT.
1. Zamawiający uzna oferty za spełniające wymagania i przyjmie do szczegółowego rozpatrywania, jeżeli:
1) oferta, co do formy opracowania i treści, spełnia wymagania określone w zapytaniu ofertowym,
2) oferta została złożona w określonym przez Zamawiającego terminie,
3) wykonawca przedstawił ofertę zgodną co do treści z wymaganiami Zamawiającego.
2. Wyboru oferty najkorzystniejszej Zamawiający dokona w oparciu o ustalone kryteria przedstawione w tabeli:
L.p. |
Nazwa kryterium |
Waga |
1 |
Cena oferty |
100% |
VII. ZAŁACZNIKI
- formularz oferty